Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ PEŁEN LIŚCI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 33 min

Małemu Wilfredowi, spadkobiercy starego pałacu, całej posiadłości i wszystkich tytułów, nie wolno robić nic z tego, co zazwyczaj robią zwykle dzieci, nawet bawić się z rówieśnikami z sąsiedztwa. Wiecznie karcony przez oschłą, bezduszną Ciotkę, strofowany przez prywatnego nauczyciela, który nie spuszcza go z oka, wymyka się wreszcie spod kurateli. Trafia do tajemniczego pomieszczenia pełnego jesiennych, kolorowych liści i podążając za dziewczęcym głosem odnajduje przedziwny świat. Między nim i śliczną Em z miejsca nawiązuje się nić porozumienia i przyjaźni. Wil musi jednak wracać do rzeczywistości. Ciotkę odwiedza właśnie reżyser z Hollywood, który pragnie w pomieszczeniach zamkowych zrealizować film o Robin Hoodzie. Rozgardiasz na planie filmowym i sztuczność poczynań artystycznych znów popychają Wila w stronę dziwnego świata, gdzie wszystko jest bardziej prawdziwe - przyjaźń, drobne radości, tęsknota, ciepło we wzajemnych kontaktach osieroconych dzieci, które nawet nie pamiętają swoich rodziców. Ciotka jest zachwycona propozycją rozebrania pałacu i przeniesienia budowli do Ameryki - za milion dolarów i obietnicę zaangażowania mieszkańców jako statystów w Hollywood. Chłopiec, przerażony perspektywą utraty przyjaciółki i tego świata, w którym czuje się szczęśliwy, szuka pomocy Em. Stary Pan mieszkający w konarach magicznego drzewa wskazuje drogę ratunku. W czeluściach szafy, w której można znależć wszystko, spoczywa egzemplarz "Robin Hooda", tragicznej historii napisanej przez Williama Szekspira. Za udostępnienie nie publikowanej nigdy sztuki autora wszech czasów reżyser zapewne będzie gotów odstąpić od umowy z Ciotką. Wil chce odzyskać swój pałac, a przy okazji - wysłać kłopotliwą rodzinkę do Ameryki. Pełna wdzięku opowieść o wyższości prawdziwej sztuki i prawdziwego uczucia nad złudnymi wartościami tego świata rozgrywa się w bajkowej, niesłychanie malarskiej scenerii. Równie istotnym walorem spektaku jest znakomita, naturalna gra obojga młodych wykonwaców. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POKÓJ PEŁEN LIŚCI
AutorJoan Aiken
PrzekładMałgorzata Grabowska
2017.04.24 01:02:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency