Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 35 min

Poetycko-filozoficzny spektakl według tekstu Stefana Themersona (1910-88) polskiego pisarza emigracyjnego (jednoaktówkę "Kość w gardle" przedstawił Teatr Dwójki 14.11.96). Głównym bohaterem sztuki jest tytułowy Pędrek, którego dręczy pytanie, kim właściwie jest. Różnie bowiem o nim mówią. Jedni twierdzą, że ma w sobie coś ze słowika, drudzy - że z ryby, inni - że z człowieka. A jak jest naprawdę? W odpowiedzi na to pytanie pomaga chłopcu stary wędrowiec - wielbłąd. Wprowadzając go za tajemnicze drzwi, umożliwia Pędrkowi spotkania z rozmaitymi postaciami i przeżywanie dziwnych przygód, które mają mu pomóc lepiej poznać siebie i świat. Udany przekład wielkich problemów filozoficznych na język zrozumiały dla dzieci. Interesująca oprawa plastyczna i muzyczna. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA
AutorStefan Themerson
2017.05.22 01:01:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl