Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAMERA MARZEŃ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2001
  • Premiera:
    2002. 12. 06
  • Barwny, 44 min

"Kamera marzeń" to poetycka, pełna subtelnego sentymentalizmu opowieść o polsko-niemieckich związkach, tak powikłanych przez dziejowe zawieruchy minionego stulecia. Dziś, po blisko sześćdziesięciu latach od zakończenia II wojny światowej, po definitywnym odsłonięciu "żelaznej kurtyny", Polacy i Niemcy na nowo odkrywają wspólne korzenie. Na nowo uczą się wzajemnego obcowania bez wrogości i uprzedzeń. Najbardziej spontanicznie czynią to dzieci, wolne od balastu historii i bolesnych wspomnień. Tak jak mały Niemiec Heli, bohater sztuki Jana Jakuba Kolskiego. Heli wraz z ojcem Olafem przyjeżdża do Bzowa, podsudeckiego miasteczka, by wziąć udział w pogrzebie babci Marty. Chłopiec ma wrażenie, że zarówno jego rodzic, jak i członkowie spolszczonej rodziny, nie mówią mu całej prawdy o zmarłej. Równocześnie Heli czuje silny wewnętrzny związek z babcią. Widuje ją w swoich snach i wyobraźni. Przypadek sprawia, że chłopiec zaczyna na własną rękę odkrywać koleje życia Marty. Pomaga mu w tym stary fotograf Stanisław (w jego pracowni wisi portret babci z czasów młodości) oraz nieco tajemnicza dziewczynka Ola. Dzięki nim Heli dowiaduje się o wielkiej miłości, łączącej niegdyś jego babcię ze Stanisławem. Niestety, pradziadek kategorycznie zabronił córce wychodzić za Polaka. Zmusił Martę do ślubu z Niemcem. Z tego związku urodziło się dziecko - Olaf, ojciec Helego. Po pewnym czasie mąż Marty z synem wyjechali do Niemiec. Marta miała dojechać później, lecz nigdy tego nie zrobiła. Nikt do końca nie wiedział dlaczego. Może Heli jako pierwszy rozwikła rodzinną zagadkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KAMERA MARZEŃ
AutorJan Jakub Kolski
2024.03.01 00:36:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.