Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OGRODNIK I JEGO CHLEBODAWCY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 46 min

W starym dworze o milę od stolicy mieszkała bogata rodzina szlachecka. Państwo mieli dzielnego ogrodnika. Ogród kwiatowy, sad i ogród warzywny, które uprawiał z wielkim zapałem, były tak piękne, że sam ich widok sprawiał rozkosz. Lecz państwo nie umieli tego docenić. Nie chcieli wierzyć, że przepyszne jabłka, gruszki czy melony i niezwykłe kwiaty, którymi zachwycali się u swoich wytwornych przyjaciół, wyhodował ich ogrodnik. Larsenowi sprawiało to wielką przykrość. Dopiero mądra i dobra księżniczka umiała dostrzec zasługi człowieka, który odsłaniał innym piękno tam, gdzie wcale go nie szukali. W telewizyjnej adaptacji baśni Andersena historię ogrodnika i jego chlebodawców opowiada babunia swojej chorej wnuczce. Widowisko zrealizowane w naturalnych plenerach i wnętrzach odznacza się dużą urodą plastyczną. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OGRODNIK I JEGO CHLEBODAWCY
AutorHans Christian Andersen
2020.06.10 00:27:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl