Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

COŚ DO UKRYCIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 05. 29
  • 89 min

Widowisko sensacyjne według tekstu angielskiego autora, już parokrotnie prezentowanego w Teatrze TV ("Pusta kołyska", "Szach - mat"). "Coś do ukrycia" ("Something to Hide") to thriller psychologiczny o gęstej, sugestywnej atmosferze. Miłość, zazdrość, chęć odwetu doprowadzają do tragicznych wydarzeń, których świadkami i współuczestnikami stają się sąsiedzi i znajomi bohaterów. Do akcji wkracza inspektor Davies, z pozoru dobroduszny i łatwowierny, a w istocie dociekliwy i nieustępliwy. We właściwy sobie sposób osacza winnego. Widz wcześniej wie, kto zabił, zna okoliczności i motywy zbrodni. Utrudnia to jednoznaczne potępienie sprawcy, ale nie odbiera emocji przy śledzeniu powikłanych losów postaci.
W podmiejskiej rezydencji państwa Holtów gospodarz domu, znany pisarz, gości piękną dziewczynę. Julia wyznaje Howardowi, że spodziewa się jego dziecka. Pragnie je urodzić, chociaż zdaje sobie sprawę, że jej kochanek nie zrezygnuje z wygodnego życia u boku bardzo bogatej żony. Julie wychodzi do samochodu po papierosy, rozlega się pisk hamulców, po chwili do domu wbiega przerażona Karen Holt. Tamta dziewczyna pojawiła się znikąd, potrąciła ją, to był wypadek, powtarza rozstrzęsiona. Howard przekonuje żonę, że nie powinni zawiadamiać policji. On ukryje zwłoki, upozoruje zderzenie z latarnią, mechanik odholuje rozbity wóz. Powiadomiony o niegroźnej kolizji inspektor Davies przybywa niezłocznie. Pani Holt szczęśliwie udaje się znaleźć odpowiedź na wszystkie pozornie naiwne pytania inspektora, który wciąż czegoś nie rozumie. Nazajutrz składa jej wizytę sąsiadka, panna Eleonora Cunningham, w rozmowie napomyka, że wczorajszej nocy widziała zaparkowany w pobliżu czerwony, sportowy samochodzik. Inspektor także wypytuje o samochód, który wkrótce po wypadku odjechał, i o dziewczynę, która kupowała papierosy w pobliskim sklepie. Małżonków zaczynają nękać tajemnicze telefony, nadchodzi pierwszy list od szantażysty. Służąca Stella zachowuje się dziwnie, panna Cunningham podczas drugiej wizyty wyjawia Howardowi, że dokładnie widziała, kto rozbił wóz o latarnię. Inspektor prosi o pomoc w zidentyfikowaniu dziewczyny ze zdjęcia, Julie Grant, zaginionej modelki. Łagodnie tłumaczy, że na tym polega jego praca - gdy ludzie, z którymi rozmawia, na widok na przykład fotografii zaczynają zachowywać się histerycznie lub agresywnie, to znaczy, że mają coś do ukrycia i on musi rozszyfrować zagadkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
COŚ DO UKRYCIA
AutorLeslie Sands
PrzekładMałgorzata Semil
2017.02.11 01:30:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman