Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZWARTY POZIOM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 05. 10
  • Barwny, 94 min

Waldemar Łysiak, z zawodu architekt, historyk sztuki i konserwator zabytków, pierwsze sukcesy literackie zawdzięcza udziałom w konkursach. W 1974 roku nagrodzono jego słuchowisko pt. "Człowiek w żelaznej masce", dwa lata później - nowelę "Koziodój". Debiutem wydawniczym Łysiaka była powieść "Kolebka" (1974), również kilkakrotnie nagradzana. Prawdziwą popularność zapewnił mu jednak dopiero tom esejów z podróży po Włoszech "Wyspy szczęśliwe" oraz zbiór "Francuska ścieżka". Jeszcze większy rozgłos przyniosły pisarzowi cztery książki o Napoleonie i jego czasach - "Szuańska ballada", "Empirowy pasjans", "Cesarski poker" i "Szachista". W dalszej twórczości "pierwszy polski napoleonista" objawił się czytelnikom jako autor bardzo wszechstronny, z równą swobodą poruszający się w tematyce historycznej, politycznej (także współczesnej), kulturoznawczej oraz sensacyjno-mafijnej (dowodem - superprzebój Teatru TV "Selekcja").
Do tego ostatniego nurtu twórczości pisarza nawiązuje "Czwarty poziom". Jego głównym bohaterem jest komisarz Randoni - najlepszy policjant Włoch. Otrzymuje on zadanie odnalezienia zabójców sędziów Falcone i Borselino. Nie tylko jednak nie wykonuje rozkazu, ale także odchodzi z policji, mafia bowiem zamordowała mu żonę i córkę oraz zagroziła uśmierceniem syna. Po roku Randoni nieoczekiwanie zyskuje możliwość zemsty. Wewnętrzne porachunki popychają część bonzów Cosa Nostry do układu z byłym komisarzem: nazwiska morderców rodziny Randoniego w zamian za nazwiska dwóch informatorów policji. Komisarz przyjmuje propozycję. Rozpoczyna prywatne śledztwo, by zdobyć potrzebne mafii nazwiska. Sensacyjna akcja sztuki rozgrywa się na tle autentycznych wydarzeń we Włoszech w 1994 roku - przygotowań do wyborów parlamentarnych, wyborów i zwycięstwa Forza Italia Silvio Berlusconiego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZWARTY POZIOM
AutorWaldemar Łysiak
2018.08.31 23:56:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl