Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DUET

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 07. 03
  • 84 min

"Duet" jest pastiszem sensacyjnego "kina akcji". Tu również autor sięga do ulubionych środków wyrazu - aluzji, karykatury, parodii. Akcja rozgrywa się w Warszawie, dokąd po latach przyjeżdża biznesmen polskiego pochodzenia, zarazem groźny, grasujący na arenie międzynarodowej w kilku wcieleniach przestępca, ścigany przez wiele policji świata. Na Okęciu oczekują go tajniacy, w policyjnym centrum dowodzenia inspektor demonstruje swoim podkomendnym zdjęcia ucharakteryzowanego na różne sposoby gangstera, któremu mają "dobrać się do tyłka". W luksusowym hotelu gościa zza oceanu witają polscy biznesmeni, z przewodniczącym Związku Hodowców Drobiu na czele. Przybysz natomiast w napotkanym u wejścia włóczędze rozpoznaje przyjaciela ze szkolnych lat. Chyłkiem wymyka się z przyjęcia, przy piwie "książę" i "żebrak" wspominają dawne czasy, swoją starą klasę, absurdalnie poplątane losy kolegów i własne, jakże odmienne drogi życiowe. Włóczęga Oleś poszedł do milicji, bo zawsze chciał łapać przestępców. Gutek vel... alias... - policja wymienia długą listę nazwisk - po licznych perypetiach polityczno-erotycznych wylądował na Florydzie, gdzie zarobił fortunę na nieco makabrycznym biznesie. Owiane sentymentem, obficie zakrapiane alkoholem wspomnienia koledzy kontynuują w pokoju hotelowym. W tym czasie policja organizuje pułapkę na przestępcę. Niby działają tak samo, jak Harrison Ford, Robert De Niro i wszyscy wspaniali faceci, których polscy gliniarze oglądali w filmach. A wychodzi inaczej, czasem nawet śmiesznie. Ale finał zaskakuje wszystkich. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.09.01 00:12:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl