Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

INSPEKTOR PSINA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 53 min

Kolejne spotkanie z twórczością francuskiego pisarza i dramaturga - w tym roku Teatr TV przedstawił dwie jednoaktówki Gripariego, "Osioł" i "Anioł" (premiera 13.04), a Telewizyjny Teatr dla Dzieci pokazał przewrotną bajkę "W sprawie ogłoszenia" (premiera 1.05). Ta sztuka składa się z serii krótkich scenek. Łączy je postać głównego bohatera oraz występy Muzyka, jednej z osób dramatu, stanowiące swego rodzaju intermedia. Inspektor Psina przesłuchuje osoby, które kolejno wchodzą do jego gabinetu. Są to stali mieszkańcy świata wyobraźni, postaci znane z różnych bajek. Inspektor wyposażony jest w klasyczne rekwizyty magiczne, jak czarodziejskie lustro, które zawsze mówi prawdę, czy różdżka spełniająca wszystkie życzenia. Prostoduszny i naiwny bohater ma dobre intencje, lecz popełnia same głupstwa i jego ingerencje w baśniowy świat wywołują mnóstwo zamieszania. Do akcji musi wkroczyć prawdziwa wróżka, aby przywrócić właściwy baśniom porządek. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
INSPEKTOR PSINA
AutorPierre Gripari
PrzekładBarbara Grzegorzewska
2017.02.11 01:32:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski