Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRUDNE PIENIĄDZE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1984
  • Premiera:
    1984. 05. 10

W spokojnym domu George'a Radferna przebywa z wizytą jego siostra Lucy wraz z mężem Bernardem. Lucy przeprowadza swojej siostrzenicy, Elsie, która lada chwila, ma zapoznać rodziców ze swoim nowym narzeczonym, bardzo dziwną kabałę. Zarówno Bernard, jak i Harold, narzeczony Elsie, chcą pożyczyć od George'a pewną sumę. Niespodziewanie dla wszystkich George oświadcza, że od lat zajmuje się praniem brudnych pieniędzy. Nikt nie wierzy w to zdumiewające odkrycie, aż do przybycia inspektora Stacka. Harold zrywa z Elsie, Lucy i Bernard w pośpiechu opuszczają dom Radfernów. W rozmowie z inspektorem George przyznaje się do wszystkiego, kończąc rozmowę z uśmiechem, iż przecież Stack nie ma żadnych dowodów, aby go aresztować. Inspektor opuszcza mieszkanie Radfernów, pozostawiając George'a, Dorothy i Elsie swojemu własnemu sumieniu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BRUDNE PIENIĄDZE
AutorJohn Boynton Priestley
PrzekładEwa Chodkowska
2021.08.07 00:17:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman