Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O DZIEWCZYNIE, KTÓRA PODEPTAŁA CHLEB

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 30 min

Stylowo zrealizowana filozoficzna baśń o tkwiącej w każdym człowieku potrzebie dobra, z optymistycznym przesłaniem, że tak niewiele trzeba, aby je wyzwolić. W obsadzie - aktorska czołówka. Obok dorosłych wykonawców występują dzieci z Teatru Muzycznego "Pantera". Dziewczynka, która podeptała chleb, to samolubna Inger. Nigdy nie kochała nikogo, nawet matki. Pewnego dnia beztrosko wrzuciła do kałuży przeznaczony dla niej bochenek chleba, aby przejść po nim suchą nogą, nie brudząc bucików. Od tej chwili zawładnęła nią demoniczna Błotna Wiedźma, która w swoim domu, na dnie kałuży, kolekcjonowała postaci uosabiające różne ludzkie wady: Miłośnika Pieniędzy, Łakomą Dziewczynkę, Pianistę-Plagiacistę, Narcystyczną Piękność. Przyrośnięta do zdeptanego bochenka Inger mogła z bliska obserwować całe zło, nienawiść i lęki, którymi Błotna Wiedźma niepokoiła ludzi. Nadal jednak nie umiała nikomu współczuć. Nie miała wyrzutów sumienia, nie czuła skruchy ani żalu, że sama też znalazła się w tym okropnym towarzystwie. Dopiero głos małego chłopca o dobrym sercu, który szczerze przejął się losem nieszczęśników, wyrwie skamieniałą dziewczynkę z marazmu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O DZIEWCZYNIE, KTÓRA PODEPTAŁA CHLEB
Baśń
AutorHans Christian Andersen
PrzekładJarosław Iwaszkiewicz
PrzekładKarolina Beylin
2023.01.18 00:18:10
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych