Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PASJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 04. 14
  • 47 min

Telewizyjna adaptacja spektaklu inspirowanego tematem Męki Pańskiej, wystawionego w kościele św. Bartłomieja w Gdańsku. "Sakralne wnętrze poszerza możliwość artystycznej wypowiedzi. Podejmuję w niej próbę spojrzenia na mękę Chrystusa ze współczesnej perspektywy. Staram się szukać śladów tego wydarzenia w dzisiejszym myśleniu, w ludzkich postawach wobec zła" - powiedział twórca "Pasji", reżyser i choreograf Wojciech Misiuro. Istotnym elementem przedstawienia jest zderzenie historycznego wnętrza gotyckiej świątyni w rekonstrukcji z poetyką współczesnych środków ekspresji teatralnej. "Pasja" ma charakterystyczną dla Teatru Ekspresji formę inscenizacyjną - typowymi środkami wyrazu są ruch, plastyka ciała, pantomima. Przedstawieniu towarzyszy muzyka wybitnego kompozytora młodego pokolenia, gdańszczanina Dariusza Michalaka, inspirowana wątkami klasycznych utworów pasyjnych. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.06.12 00:29:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski