Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZPRUDERYJNA PARA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1994. 11. 20
  • 70 min

Ryszard Marek Groński urodził się 1939 w Łańcucie. Ukończył historię na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował jako dziennikarz prasowy, komentator tygodnika "Szpilki" i felietonista "Polityki". Pisał także scenariusze filmowe, książki dla dorosłych i dla dzieci, opracowania dotyczące dziejów satyry i kabaretu. Współpracował z warszawskimi kabaretami literackimi: "Szpak", "Wagabunda", "Dudek", "Pod Egidą". Był współautorem spektakli dla teatrów muzycznych, m.in. musicalu "Machiavelii".
"Bezpruderyjna para" jest zabawną opowieścią o dwóch małżeństwach, które postanowiły zorganizować wspólne "seks party". Poznały się dzięki ogłoszeniu zamieszczonemu w piśmie erotycznym. Pierwsza para to ludzie inteligentni, mający znajomości w sferach politycznych, druga - prymitywni, bardzo bogaci dorobkiewicze. Pochodzą z dwu odrębnych światów, których nagłe zderzenie wywołuje serię śmiesznych sytuacji, uzupełnionych zabawnymi dialogami. Każde z tych małżeństw inaczej postrzega rzeczywistość, czego innego oczekuje od życia. Łączy je tylko jeden cel - spędzenie wspólnego wieczoru na czynnościach nie wymagających ani zbyt wielkiej inteligencji, ani zbyt wielkich pieniędzy. Radosny nastrój, który w zasadzie powinna wywołać świadomość rychłego zaspokojenia owego erotycznego kaprysu, zostaje jednak zmącony wzajemną nieufnością i lękiem przed kompromitacją. Później zaś zaczynają wychodzić na wierzch problemy i kompleksy każdej z uczestniczących w tej zabawie osób. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BEZPRUDERYJNA PARA
AutorRyszard Marek Groński
2017.02.11 01:33:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl