Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHMURA NA SZNURKU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 26 min

Sugestywna opowieść o perypetiach samotnego i wrażliwego chłopca o przezwisku Okularnik. Początkowo bezbronny i uległy, w pewnym momencie przeciwstawia się dręczącej go grupie wyrostków. Towarzyszące jego buntowi dramatyczne okoliczności i odwaga chłopca zjednują mu przyjaźń Kasi, dotychczas sympatyzującej z bandą. Okularnik odkrywa, co to znaczy zaufanie i sympatia drugiego człowieka. Staje się to dlań najważniejszą sprawą w życiu. Zrealizowane w plenerach przedstawienie Waldemara Śmigasiewicza ustrzegło się natrętnego dydaktyzmu. Reżyser opowiada o ważnych problemach dorastania w sposób prosty i bezpretensjonalny. Pomogło mu w tym bez wątpienia pełne naturalności i wdzięku aktorstwo 8-10-letnich dzieci, odtwarzających role głównych bohaterów spektaklu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:33:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl