Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZERWONE PANTOFELKI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 59 min

Widowisko według baśni "Czarodzieja z Odense". Niewielki, kilkustronicowy utwór Andersena został wzbogacony o nowe obrazy i sceny, których nie ma w tekście oryginalnym. Baśń uzupełniają piosenki z tekstami Kazimierza Winklera i muzyką Romualda Żylińskiego. Spektakl zrealizowano w naturalnych wnętrzach i plenerach, z udziałem aktorów profesjonalnych oraz dzieci. Dwaj wędrowni magicy zatrzymują się w miasteczku, gdzie trwa właśnie doroczne święto. Chciwy i przewrotny Snogg oraz niemy Jemmo zwracają uwagę na dziewczynę, która pięknie śpiewa i tańczy. Śliczna Karen jest sierotą, jedyna bliska jej osoba, babcia, żyje gdzieś w świecie. Zachwycony urodą i tańcem dziewczyny Snogg chce wykorzystać jej talent do swoich niecnych celów. Ofiarowuje Karen czerwone, zaczarowane pantofelki. Każdy, kto je włoży, musi tańczyć bez wytchnienia i być posłusznym złemu magowi. Uboga dziewczyna nigdy nie miała tak pięknych bucików i bardzo chce choć raz je włożyć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZERWONE PANTOFELKI
AutorHans Christian Andersen
2017.02.11 01:33:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych