Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GIGANT

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 02. 18
  • 57 min

Debiut dramaturgiczny młodej absolwentki studium scenopisarstwa. Opowieść o nastolatce, która rozpaczliwie walczy o ocalenie swojej rodziny. Kaśka wypracowała własną metodę - jej powtarzające się ucieczki z domu mają zapobiec rozpadowi małżeństwa rodziców. Rzeczywiście, każde zniknięcie córki skupia uwagę dorosłych na niej, jednoczy ich i odsuwa w czasie stale planowany rozwód. "Gigant" to historia kolejnej ucieczki - jeszcze jednej dramatycznej, choć może dziecinnej i egoistycznej próby ratowania rodziny. W trakcie wędrówki Kaśka spotyka nieznajomego mężczyznę. Paweł jest rozwiedziony od wielu lat, nie spotyka się z własną córką, nawet nie wie, jak ona teraz wygląda. W jego życiu urzeczywistniła się więc ta perspektywa, z którą dziewczyna nie chce się pogodzić. Konfrontacja życia dorosłych i młodzieży dowodzi, że potrzeba uczucia i harmonii tkwi w każdym z nas, bez względu na wiek i doświadczenie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GIGANT
AutorHanna Kowalewska
2017.02.11 01:34:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego