Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEJ MĘŻOWIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 04. 14
  • 68 min

"Mężczyzna nie ma wrodzonego pociągu do małżeństwa. Oczywiście można go cierpliwością, stanowczością, przyuczyć do małżeństwa, podobnie jak uczy się psa chodzenia na dwóch łapkach. Ale pies zawsze będzie wolał chodzić na czterech łapach, a mężczyzna zawsze woli być wolny. Chyba, że się przyzwyczai" - twierdzi pani Shuttleworth - matka tytułowej bohaterki sztuki znanego dramaturga i powieściopisarza angielskiego Williama Somerseta Maughama. Wiktorię młodą, piękną kobietę - poznajemy w sypialni jej domu w Westminster w Londynie. Właśnie "zajęta" jest rozmową z miss Denis, również młodą osóbką, która jej robi manicure. Panie zwierzają się sobie z doświadczeń miłosnych. Wiktoria stwierdza, iż szalenie kocha swojego męża Freddiego, równie mocno jak jego zmarłego poprzednika, nawiasem mówiąc byli przyjaciółmi. Ale gdyby - nie daj Boże - Freddi, nieboraczek nagle zginął - następnego męża z pewnością obdarzyłaby także silnym uczuciem. Oczywiście, odczekując przepisowy rok. Życie uczuciowe Wiktorii jest jasne, klarowne, zaplanowane tak, że - wydawałoby się - nic nie jest w stanie jego prostoty zakłócić. A jednak, perypetie zaczną się, gdy nieoczekiwanie pojawi się Billy - pierwszy mąż, który rzekomo zginął na wojnie - żywy i w znakomitej kondycji... I jakby za mało było tej komplikacji jest jeszcze ktoś - trzeci mężczyzna zainteresowany wdziękami Wiktorii, adorator niestrudzony nawet wówczas, gdy się dowie, że jest ona kobietą "zajętą podwójnie"... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JEJ MĘŻOWIE
AutorWilliam Somerset Maugham
PrzekładTadeusz Żeromski
PrzekładWanda Urstein
2017.02.11 01:34:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych