Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W TYM DOMU NIE STRASZY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Premiera:
    1998. 10. 23
  • Barwny, 41 min

Świetnie zrealizowana i doskonale grana współczesna komedia obyczajowa o życiu codziennym pewnej rodziny, składającej się z trojga dzieci: chłopców bliźniaków, dziewczynki Ani, ich rodziców i dziadków oraz gigantycznego psa bernardyna. Nietuzinkowe charaktery bohaterów są źródłem wielu zabawnych sytuacji. W pozornie niezorganizowanym, ogromnym domu toczy się pełne rodzinnego ciepła i miłości życie. Kłopotliwe niespodzianki nie zamieniają się tu nigdy w klęski, raczej przeciwnie. Na przykład nieumiejętność ugotowania zwykłego makaronu jest pretekstem do pojawienia się w rodzinie dwóch ciekawych postaci - granych przez znanego sportowca Mateusza Kusznierewicza i piosenkarza Pawła Kukiza.
Zaczyna się dzień jak co dzień. Dziadek gdera, Babcia narzeka: kogo ja sobie wybrałam na męża - powtarza już od 40 lat. Mała Ania nie chce rozmawiać ze Zdzisiem, bo on się nazywa Pająk i napisał dla niej wiersz. Dlacego ja zawse takie fajtłapy psyciągam - zastanawia się rezolutna panienka. Mama w kuchni gotuje obiad, ze słuchawkami na uszach, bo jednocześnie uczy się języków. Córko, przez drzwi kuchenne nigdy nie wejdziesz do historii - mówiła jej matka i ona to samo powtarza swojej córeczce. Nagabywana przez Anię Babcia opowiada historię ze swoich narzeczeńskich czasów, o romantycznej kolacji we dwoje przez nią przygotowanej, po której oboje z Dziadkiem trafili do szpitala na ostry dyżur. Dziadek, znany w rodzinie konstruktor - między innymi zbieracza do ryżu, zakupnika samobieżnego i innych przedziwnych wynalazków - wkracza do jadalni z "kosmicznym" urządzeniem na głowie, które piszczy, błyska, dzwoni, wreszcie bucha. Dziadek się zepsuł! - obwieszczają radośnie dzieci. Ale wcale im nie do śmiechu. Mama odbiera pilną wiadomość, że musi w zastępstwie wyjechać do Londynu. Dzieci imają się różnych sztuczek, żeby ją zatrzymać, próbują nawet pod osłoną nocy wykraść jej paszport, jednak Mama wyjeżdża. Babcia z Anią przystępują do gotowania - z zapałem i fantazją, ale z opłakanymi skutkami. Chłopcy dają ogłoszenie do gazety i zjawia się Gospoś - męska pomoc domowa. "Rezydencja państwa Tańskich" zmienia się nie do poznania. Gospoś jeden, potem drugi odmieniają też całkowicie życie i upodobania domowników. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W TYM DOMU NIE STRASZY
AutorWitold Bereś
AutorArtur Więcek "Baron"

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2019.12.04 00:16:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency