Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁY LORD

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 62 min

Telewizyjna inscenizacja opowieści o małym lordzie Fauntleroy autorstwa Frances Elizy Hodgson Burrnett jest udanym przykładem "teatru familijnego".
Cedryk wraz z matką - Amerykanką mieszka w Stanach. Ojciec chłopca, potomek angielskiego magnata, nie żyje. Niepomny swego arystokratycznego pochodzenia malec przyjaźni się ze sklepikarzem, z biednym czyścibutem. Nieoczekiwanie w życiu Cedryka następuje wielka odmiana. Stary hrabia postanawia sprowadzić swego jedynego wnuka do Anglii i wychować na godnego dziedzica fortuny i tytułu. Oschły, zgryźliwy starzec nigdy nie akceptował małżeństwa syna z Amerykanką. Czuła i mądra matka, nie chcąc, by synek uprzedził się do dziadka, godzi się zamieszkać w osobnym dworku. Serdeczność, wdzięk i ujmujący sposób bycia chłopca zjednują chłodnych Anglików. Miłość wnuka odmienia nawet dziadka. Z pomocą amerykańskich przyjaciół mały lord zapobiega rodzinnemu skandalowi. Ma nadzieję doprowadzić też do pojednania dwóch osób, które kocha najbardziej na świecie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MAŁY LORD
AutorFrances Eliza Hodgson Burnett
PrzekładSalomea Kowalewska
2023.01.18 00:18:57
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.