Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPOTKANIE NAD MORZEM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 48 min

Telewizyjna adaptacja powieści Jadwigi Korczakowskiej, zmarłej w grudniu 1994 r. poetki i powieściopisarki wyróżnionej nagrodą Prezesa Rady Ministrów (1977) za całokształt twórczości dla dzieci, autorki m.in. popularnej "Bułeczki" oraz wielu innych książek, słuchowisk radiowych, piosenek oraz sztuk dla dzieci i młodzieży.
"Spotkanie nad morzem" (1962) opowiada o przyjaźni dwóch kilkunastoletnich dziewczynek. Danusia spędza wakacje nad morzem u serdecznej przyjaciółki swej matki. Doktor Rudzka nie ma własnych dzieci, więc jej gość nie ma się z kim bawić i nudzi się na wsi. Wreszcie spotyka Elzę, niewidomą dziewczynkę, z racji swego kalectwa i sieroctwa odtrąconą przez inne dzieci. Matka Elzy, wdowa po zmarłym na obczyźnie muzyku, osierociła półtoraroczną, ociemniałą córeczkę, która została w domu starego rybaka, gdzie matka szukała schronienia i pracy. Danusia po raz pierwszy styka się z ludzkim nieszczęściem, pierwszy raz w życiu czuje się za kogoś odpowiedzialna i potrzebna. Przyjaźń z Elzą całkowicie odmienia rozkapryszoną, samolubną jedynaczkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SPOTKANIE NAD MORZEM
AutorJadwiga Korczakowska
2019.01.16 00:10:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl