Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIERŚCIEŃ CZARODZIEJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 46 min

Widowisko zrealizowane przez reżyserkę, której nazwisko niejednokrotnie pojawiało się na afiszach Teatru TV dla dorosłych ("Wilk stepowy" wg Hermanna Hessego, "Palec Boży" wg Erskine'a Caldwella). Teresa Kotlarczyk jest autorką cenionych filmów dokumentalnych ("Zabawa", "Piłowanie", "Lubię tygrysy"), telewizyjnych ("Kalejdoskop") i fabularnych. Głośny stał się już jej pierwszy film fabularny "Zakład" - nagroda m.in. za debiut na festiwalu w Gdańsku w 1990. Podobnie jak wcześniejszy dokument "Piłowanie", film przedstawiał obraz samotności, brutalnej walki o dominację nad słabszymi, ale też zdecydowanej obrony wartości, które należy ocalić w każdym człowieku.
W tym spektaklu, przygotowanym z myślą o młodych widzach, Teresa Kotlarczyk powraca do tematu i środowiska, które doskonale zna. Akcja widowiska rozgrywa się współcześnie w jednym z domów dziecka. W rolach chłopców występują jego autentyczni mieszkańcy. Głównymi bohaterami tej prostej, wzruszającej opowieści są nastolatkowie: Miki, Rabarbar i Górka. Tęsknią za rodzicami, domem, miłością, światem bezpiecznym i przyjaznym. Często uciekają do wyidealizowanej krainy wyobraźni - ze świata realnego, pełnego nakazów i zakazów, skazującego człowieka na samotność. Śledząc ich perypetie, widzowie mają okazję poznać inną, mało znaną rzeczywistość i krąg doświadczeń wychowanków domów dziecka. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIERŚCIEŃ CZARODZIEJA
AutorAndrzej Żak
2017.04.12 00:42:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor