Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZACH - MAT

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 04. 30
  • 73 min

Kryminał psychologiczny autorstwa specjalizującego się w tym gatunku znanego dramaturga angielskiego. Spektakl przedstawia przełomowy moment w życiu popularnego aktora, niegdyś gwiazdy serialu telewizyjnego. Główny bohater, głośny przed laty odtwórca roli inspektora Savage, przeżywa życiowy kryzys. Za dużo pije, nie dostaje interesujących propozycji filmowych, ma kłopoty finansowe. Jego znacznie młodsza kochanka nie rozumie, że jej wybranek nie może zostawić żony, gdyż ta faktycznie go utrzymuje. Pewnego dnia jednak aktor wpada na pomysł, który - ma nadzieję - pozwoli mu rozwiązać przynajmniej część problemów. Jeśli, oczywiście, zdoła tak zagrać swą "życiową rolę", by wyprowadzić w pole policję, oszukać niezwykle inteligentnego, wbrew pozorom, funkcjonariusza, a potem wykorzystać wszystkie umiejętności aktorskie, by nie dać się zdemaskować. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SZACH - MAT
AutorLeslie Sands
PrzekładMałgorzata Semil
2022.05.21 05:36:08
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski