Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZCZEGÓLNIE MAŁE SNY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 36 min

Ośmioletnia Kasia dowiaduje się, że będzie musiała nosić okulary. Udaje się do okulisty, a potem do optyka, wujka Edka. Wyznaje mu, że obawia się kpin ze strony kolegów. Wuj radzi, żeby powiedziała, że są to okulary wyjątkowe i służą do powiększania szczególnie małych snów. W nocy trójce dzieci, które najbardziej drwiły z Kasi, śnią się porywające sny, ale kończą się w najbardziej intrygującym miejscu. Kluczem do rozwikłania trzech sennych tajemnic są niewidoczne gołym okiem przedmioty. Brak okularów uniemożliwia bohaterom szczęśliwe zakończenie przygody. Nazajutrz dzieci proszą Kasię o pożyczenie cudownych okularów. Dziewczynka znajduje wybieg: szkła muszą być dobierane indywidualnie. Nieopatrznie podaje adres optyka. I znów wujek jest zmuszony zaradzić tarapatom Kasi. Studiuje księgi i wymyśla receptę na cudowne szkła. Cała klasa wraz z nauczycielką przychodzą do szkoły w czarodziejskich okularach. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SZCZEGÓLNIE MAŁE SNY
AutorAgnieszka Osiecka
2017.02.11 01:35:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor