Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARODZIEJSKI FLET

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • 42 min

W dalekiej, orientalnej krainie żył Sułtan, który pragnął poświęcić się muzyce. Powierzył rządy w państwie okrutnemu Wezyrowi, a sam całymi dniami komponował nierytmiczne marsze. Przyboczna gwardia pilnowała, żeby nikt z poddanych nie ośmielił się grać lub śpiewać na własną nutę. Na jeden dzień uchylono jednak surowy zakaz, by mógł odbyć się wielki turniej muzyczny z okazji urodzin Księżniczki. Młody flecista przedstawił w konkursie własną kompozycję. Grając, co mu serce dyktuje, oczarował i wzruszył Sułtana. Nie tylko zdobył rękę Księżniczki, ale też sprawił, że zadufany w sobie władca zrozumiał, czym może być w życiu człowieka muzyka i prawdziwa, niczym nie skrępowana sztuka. Telewizyjna inscenizacja "Czarodziejskiego fletu" to widowisko ogromnie barwne. Zarówno piękna scenografia i bogate kostiumy, jak i piosenki i muzyka w wykonaniu kompozytora i zespołu pod jego kierunkiem - oddziałują na wyobraźnię i wrażliwość dzieci. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZARODZIEJSKI FLET
Dramat
AutorStanisław Bugajski
2022.05.21 05:37:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego