Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JOGGING

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1993. 12. 20
  • 90 min

Spektakl według tragikomedii autora żyjącego współcześnie w Nowej Zelandii. Sztuka należy do lubianego przez widzów gatunku "opowieści z życia wziętych" - o codziennej egzystencji rodzinnej, przyjaźni, miłości i zdradzie. Akcja toczy się w domu nauczyciela szkoły średniej. Spotykają się tu trzy zaprzyjaźnione pary małżeńskie. Scenę przyjęcia przerywają retrospekcje wcześniejszych wydarzeń, do których wracają w rozmowie zebrani przy wspólnym stole. Perypetie i problemy bohaterów są zaskakująco zbieżne z realiami życia współczesnych Polaków. Ich dramaty czasami wydają się śmieszne, choć dają też okazję do poważniejszych przemyśleń. W spektaklu telewizyjnym doskonałe role stworzyli popularni i lubiani aktorzy, wcielając się w bohaterów, którzy przeżywają wzloty i upadki charakterystyczne dla osób wkraczających w wiek średni. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JOGGING
AutorRoger Hall
PrzekładMałgorzata Semil
2017.02.11 01:36:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych