Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁY POGROM W BUFECIE KOLEJOWYM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1994. 11. 23
  • 50 min

Początek dwudziestego wieku, mała stacyjka kolejowa na rubieżach wielkiej Rosji. Właściciel bufetu kolejowego wraz z żoną zabija czas między jednym a drugim pociągiem, przygotowując amatorskie przedstawienie komedii biblijnej. W chwili gdy wszystko jest już gotowe, zjawia się delegacja miejscowej ludności, zapowiadając pogrom. Żydowska rodzina próbuje odsunąć niebezpieczeństwo zabawiając napastników zaimprowizowanym spektaklem. W kulminacyjnym momencie akcji okazuje się wszakże, że wszystko jest teatralną fikcją. Trwa próba tragedii żydowskiej w prowincjonalnym teatrzyku. Ale szkatułkowa konstrukcja sztuki kryje jeszcze jedno dno. Finał ujawnia jeszcze jeden teatralny nawias akcji. Wielość rzeczywistości nawarstwiających się w sztuce, gra różnych konwencji i stylów - to znakomity materiał aktorski, ale i pojemna metafora egzystencjalna. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MAŁY POGROM W BUFECIE KOLEJOWYM
AutorOleg Juriew
PrzekładIrena Lewandowska
2017.02.11 01:36:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego