Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MODLISZKA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1994. 12. 03
  • 45 min

Australijski scenarzysta i dramatopisarz David Williamson (ur. 1942) jest znany i ceniony nie tylko w swojej ojczyźnie. Jego utwory, osadzone w realiach i obyczajowości australijskiej, zawierają wiele elementów uniwersalnych. Wyraziste postacie, dynamiczna akcja przyciągają widzów. Również w Polsce sztuki Williamsona wystawiane były w teatrach i realizowane w telewizji (m.in. "Przeprowadzka", "Klub").
"Modliszka" to jedna z najnowszych sztuk Williamsona. Rzecz dzieje się w środowisku policyjnym, dobrze znanym Williamsonowi i chętnie przez niego opisywanym. Akcenty sensacyjno-kryminalne, wynikające z zawodowych działań bohaterów, podnoszą temperaturę widowiska. Akcja została ulokowana w podrzędnym motelu, w którym zespół policjantów, nie ujawniając swojej tożsamości, przeprowadza operację mającą zdemaskować lokalną aferę korupcyjną. Równolegle prowadzony jest wątek erotyczny: członkini grupy, piękna Liz, to tytułowa modliszka, która wabi mężczyzn, aby ich zniszczyć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MODLISZKA
AutorDavid Williamson
PrzekładJerzy Domaradzki
PrzekładEwa Chodkowska
2017.02.11 01:37:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego