Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIGILIJNY GOŚĆ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1993. 11. 20
  • 82 min

Al i Helen Coob to małżeństwo, jakich wiele. Pozornie tworzą dobraną parę. Naprawdę potrafią już tylko zadawać sobie ból. Miłość minęła, Wzajemną czułość zastąpiło okrucieństwo. Pewnego dnia w ich nowojorskim domu zjawia się stary przyjaciel Ala, John. Dość szybko orientuje się, że stosunki między małżonkami nie są tak idealne, jak oboje chcieliby to przedstawić. Nie umie jednak dociec, co kryje się naprawdę za tą fasadą. Tymczasem ma to dla niego istotne znaczenie. Przed kilkunastu laty uratował Alowi życie. Chciałby wiedzieć co przyjaciel zrobił z tym darowanym życiem? Sztuka Gilroya (pod oryginalnym tytułem "Who'll Save The Plowboy") trzyma się reguł klasycznej dramaturgii. Zwroty akcji przynoszą nowe, zaskakujące informacje o bohaterach, tajemnice ujawniają się stopniowo i powoli. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIGILIJNY GOŚĆ
AutorFrank D. Gilroy
PrzekładIrena Babel
2019.11.08 00:13:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych