Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WRÓĆ KROPECZKO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1993. 12. 18
  • 90 min

Przeżyli wspólnie wiele lat. Niemało przecierpieli. Z czasem ból po śmierci córeczki minął, mąż wyzwolił się z nałogu. Wydawało się, że już nic złego ich nie spotka. Tylko Lolę dręczyły sny, w których pojawiała się zaginiona Kropeczka, jej ukochana suczka. Nagle wszystko zaczyna się zmieniać, gdy do ich domu wprowadza się młoda dziewczyna. Marie uczy się w college'u, spotyka się z Tomem, fantastycznie zbudowanym oszczepnikiem, oczekuje przyjazdu narzeczonego, świetnie sytuowanego młodego człowieka. Oni wszyscy, nawet listonosz i mleczarz, mają jakieś swoje plany, marzenia, pokusy. Lola i Doktor już na nic nie mają siły ani ochoty. Emocjonują się cudzym życiem. Odżywają dawne urazy i wzajemne żale. Doktor "musiał się ożenić", rezygnując z dalszych studiów, teraz musi znosić obecność starzejącej się, zaniedbanej, niechlujnej żony. Młodziutka, romantyczna dziewczyna zerwała z rodziną, decydując się poślubić swojego "doktorka". Nie spełnione aspiracje obojga ciążą na ich życiu przez dziesiątki lat. Utajony konflikt znajduje dramatyczne rozwiązanie, gdy Doktor po latach abstynencji sięga po butelkę whisky. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WRÓĆ KROPECZKO
AutorWilliam M. Inge
PrzekładMaria Wisłowska
2017.02.11 01:37:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych