Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZESZŁEGO LATA W CZULIMSKU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1994. 09. 05
  • 93 min

Sztuka nieżyjącego już, wybitnego współczesnego autora rosyjskiego. Rzecz dzieje się na tzw. głuchej prowincji. Nieliczni mieszkańcy przysiółka, w którym życie toczy się utartą koleją, znakomicie znają nawzajem swoje i cudze losy i charaktery. Szefowa lokalnej knajpy i jej - odrzucony - nieślubny syn; pijący mąż ze swoim przyjacielem - przybłędą; zgorzkniała lokatorka; młodziutka bufetowa; stali stołownicy: śledczy przymusowo pracujący na prowincji oraz groteskowy miejscowy "dygnitarz" tworzą społeczność, w której dość nieoczekiwanie dochodzi do dramatycznych wydarzeń. U ich podłoża tkwią - ożywione nagle przez splot okoliczności - intensywne uczucia namiętności, zazdrości, nienawiści. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZESZŁEGO LATA W CZULIMSKU
AutorAleksander Wampiłow
PrzekładGrażyna Strumiłło-Miłosz
2019.11.19 00:13:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski