Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMEDIA NA DWORCU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2003
  • Premiera:
    2004. 02. 09
  • Barwny, 50 min

Współczesna komedia romantyczna młodego, francuskiego autora, 28-letniego dziś Samuela Benchetrita, który zaczynał karierę w połowie lat 90. od realizowania filmów krótkometrażowych. Jednocześnie aktywnie działał jako reżyser na niwie teatralnej, często współpracując z Jeanem-Louisem Trintignantem i jego córką Marie, z którą związał się prywatnie w 1997 r. i z którą miał dwóch synów. Tragicznie zmarła 1 sierpnia 2003 r. aktorka wystąpiła też w debiutanckim filmie fabularnym Benchetrita, "Janis et John", który miał swoją premierę w 2003 r. "Komedia na dworcu", pełna wdzięku i delikatnego humoru "gra miłości i przypadku", odsłaniająca ludzkie marzenia i emocje, strach przed starością i samotnością, była wystawiana przez wiele francuskich teatrów, m.in. paryski teatr Hebertot i Atelier Theatre Actuel w Narbonne; w obu tych inscenizacjach wystąpili właśnie Jean-Louis i Marie Trintignantowie.
Na pustawym dworcu kolejowym w jakimś miasteczku siedzi wieczorem troje podróżnych: mężczyzna około sześćdziesiątki - Charles, 30-letnia kobieta - Michelle oraz Vincent, lat ok. 35. Każde z nich ma u stóp walizkę, wszyscy czekają na pociąg do Paryża. Stopniowo okazuje się, że Charles jest ojcem Michelle. Córka ma go zawieźć na leczenie do stolicy. Przez 30 lat oboje żyli tylko dla siebie, bezgranicznie sobie oddani i szczęśliwi w takim układzie. Ale nikt i nic nie trwa wiecznie. Charles czuje, że musi w końcu przeciąć "pępowinę" łączącą go z jedynaczką, oddać ją "pod opiekę" innemu. Po części z troski o przyszłość córki, po części dla wypróbowania siły jej uczucia, zagaduje Vincenta, który na pierwszy rzut oka wydaje się nie najgorszym kandydatem na zięcia, później do rozmowy wciąga także Michelle. Z początku bardzo onieśmielony Vincent, który w stolicy ma zacząć nowe życie jako właściciel świeżo nabytego, małego baru, ledwie śmie spojrzeć na dziewczynę, choć tak bardzo chciałby kogoś poznać, pokochać. Na szczęście, Michelle reaguje na niego życzliwie. On też jej się podoba. Ma wrażenie, że mogłaby związać się z nim. Tylko czy ma prawo zostawić ojca? Rozdarta między mężczyzną, który był dotąd całym jej życiem, i tym, który może się nim stać, Michelle musi dokonać trudnego wyboru. Ale może po jej odjeździe ojciec wcale nie będzie sam? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOMEDIA NA DWORCU
AutorSamuel Benchetrit
TłumaczenieJolanta Sell

Varia
pokaż

2017.02.11 01:37:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency