Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KIM PANI JEST?

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1992
  • Premiera:
    1993. 09. 06
  • Barwny, 49 min

Warunkiem powodzenia telewizyjnej inscenizacji było trafne dobranie obsady. Reżyser Bogdan Tosza, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach, znalazł godne odtwórczynie bohaterek kameralnego dramatu Andrzeja Niedoby - Krystynę Jandę i Mirosławę Dubrawską. Młodsza z pań jest znaną niemiecką dziennikarką. Nieoczekiwanie w jej domu pojawiła się obca kobieta. Podaje się za przyjaciółkę jej ciotki, mieszkającej od lat w USA. Wciąga Astrid w rozmowę na temat przeszłości. Przywołuje nieznane fakty z jej samej i innych członków rodziny. Podaje różne wersje wydarzeń. Które z nich są prawdziwe? Kim jest naprawdę Elizabeth Haenckel? Niezwykła dama znika w tajemniczy sposób, zostawiając swoją rozmówczynię w rozterce. Astrid już niczego nie jest pewna - ani swojej przeszłości, ani tożsamości. Wszystko wydaje się względne, nawet własna biografia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KIM PANI JEST?
AutorAndrzej Niedoba
2017.02.11 01:37:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego