Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARNO NA BIAŁYM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • 34 min

Widowisko poetycko-baletowe na kanwie wierszy współczesnego warszawskiego poety i tłumacza, Marcina Brykczyńskiego. Prezentowane utwory pochodzą z tomików "Czarno na białym" oraz "Czarne i białe". Wszystkie są poetycką impresją na jeden temat: "Co dzieje się z czarnym, gdy wchodzi na białe? Co dzieje się z białym, gdy wkracza na czarne?" Różnym wariantom odpowiedzi na te pytania towarzyszą pomysłowe, czarno-białe ilustracje Janusza Stannego, które stały się również inspiracją dla twórców spektaklu. Widowisko rozgrywa się w dwóch planach: realnym - zarejestrowanym w kolorze, oraz nierealistycznym - czarno-białym świecie wyobraźni poetyckiej.
Główną bohaterką spektaklu jest Poetka - to jedyna rola przewidziana dla profesjonalnej aktorki (reżyser powierzył ją Halinie Łabonarskiej). Poetka pisze właśnie nowy wiersz. Nagle otwiera się okno w jej pokoju i wiatr porywa kartki z biurka. Autorka wyrusza w świat własnej pamięci, aby odzyskać utracone wiersze. Ta wędrówka daje okazję do niebanalnej prezentacji poezji w serii kilkunastu etiud muzyczno-baletowych. Inscenizacje wierszy ilustruje muzyka na flety proste Kazimierza Serockiego i Juliusza Łuciuka, w wykonaniu Edwarda Jacka Urbaniaka i Czesława Pałkowskiego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZARNO NA BIAŁYM
AutorMarcin Brykczyński
2017.02.11 01:37:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency