Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NON STOP SHOW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 10. 03
  • 86 min

Pusta szkolna scena i kilkanaścioro młodych ludzi. Za nimi trzy intensywne lata nauki zawodu. Jeszcze są pełni zapału, jeszcze wierzą, że spełnią się ich nadzieje i to właśnie oni otrzymają wymarzony angaż. Spektakle dyplomowe są ich olbrzymią szansą. Jak na aukcji koni, kupiony zostaje ten, kto najlepiej, najciekawiej się zaprezentuje. Niejednokrotnie te szkolne przedstawienia są bardzo interesujące artystycznie. Przygotowane starannie, pod opieką wybitnych pedagogów, konkurują z sukcesem z produkcjami teatrów zawodowych. "Non stop show" to tytuł przedstawienia dyplomowego studentów Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie z 1991 roku.. Na scenariusz złożyły się wiersze i fragmenty sztuk teatralnych Tadeusza Różewicza, opracowane i zainscenizowane przez Jerzego Jarockiego. "Przypowieść o człowieku szukającym wartości", "współczesny moralitet" - tak pisano o tym spektaklu, podkreślając trudności aktorskiego zadania, przed jakim stanęli tak młodzi i niedoświadczeni artyści. Nikt też nie był zdziwiony, że najlepiej czuli się na scenie wykonując songi z muzyką Krzysztofa Knittla, bardzo współczesną, oryginalną i dramatyczną. [PAT]
Jest to pierwsza sztuka zarejestrowana w Studio Widowisk Artystycznych w Łęgu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Wiersze Tadeusza Różewicza
AutorTadeusz Różewicz
2021.08.29 00:16:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego