Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEPROWADŹ MNIE PRZEZ SAMOTNOŚĆ, STAROŚĆ I ŚMIERĆ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 11. 01

Liryka Anny Kamieńskiej jest dążeniem do odnalezienia w świecie ładu, wyrazem pragnienia, aby w zmiennym porządku życia odczytać pewne stałe formy, stałe prawa pozwalające człowiekowi na wytworzenie harmonii wewnętrznej, pozwalające zabezpieczyć starannie odnajdowane wartości. Wiersze Anny Kamieńskiej mają bardzo osobisty, intymny klimat, nie zniszczony przez oficjalne akademie i łatwą dostępność. Klasyczne w formie, wyrażające egzystencjalne niepokoje i dążenia człowieka, są rodzajem poetyckiego memento, do którego warto często zaglądać. Dwie gdańskie aktorki: Halina Winiarska i Halina Słojewska - do wierszy Kamieńskiej dodały jeszcze Psalmy Dawida, wiersze Yeyts'a i Emmy Dickinson i taki właśnie spektakl o zmaganiu się człowieka z życiem i własną słabością prezentowały w latach 80. w kościołach całej Polski. Wersja telewizyjna przedstawienia została wzbogacona wyłącznie w warstwie formalnej. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Wiersze Anny Kamieńskiej
2017.05.22 01:01:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency