Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RESTAURACJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 09. 01
  • 89 min

W prowincjonalnym miasteczku, gdzieś niezbyt daleko Warszawy, 31 sierpnia 1939 jest dniem prawie normalnym. Życie toczy się codziennym rytmem, mieszkańcy rozmawiają o zwykłych sprawach. Paski papieru naklejone na szybie dla zabezpieczenia przeciw bombom są powodem wesołych komentarzy. Nikt nie wierzy, że wojna może wybuchnąć naprawdę. Młody właściciel restauracji zakończył właśnie jej remont i przygotowuje uroczyste otwarcie przy udziale władz miasta - 1 września przed południem. Restaurator marzy o prowadzeniu eleganckiego lokalu w stolicy. Musi jak najszybciej zgromadzić pieniądze i nabrać doświadczenia. Nic, absolutnie nic nie może mu w tym przeszkodzić. Bagatelizuje więc i wyśmiewa coraz bardziej niepokojące wiadomości napływające do miasteczka. Pierwszym uciekinierom znad zachodniej granicy tłumaczy, że źle zrobili opuszczając swe domy, bo niepotrzebnie powodują panikę. Ale uciekinierów jest coraz więcej, a następnego ranka sprawdzają się najgorsze prognozy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
RESTAURACJA
AutorWiesław Wiernicki
2017.08.22 00:51:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych