Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPACER W LESIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 12. 09
  • 86 min

Przez wiele lat na pierwsze strony gazet trafiały informacje o toczących się pomiędzy dwoma głównymi mocarstwami świata negocjacjach rozbrojeniowych. Propagandziści każdej ze stron, wspólnie ze sztabami doradców i komentatorów politycznych, udzielali wywiadów, sporządzali prognozy i oceniali szanse powodzenia kolejnych tur rozmów. Świat się tym entuzjazmował, choć efekty rzadko bywały zadowalające. Lee Blesing, współczesny dramatopisarz amerykański, postanowił na własną rękę dociec przyczyny niepowodzeń kolejnych spotkań w tej sprawie na bardzo wysokich przecież szczeblach. Był tak dociekliwy, że napisał komedię, która w 1988 grana była z ogromnym powodzeniem w Booth Theatre na Broadwayu i w Comedy Theatre na londyńskim West Endzie. Bohaterami komedii są dwaj negocjatorzy, radziecki i amerykański, dyplomaci z szerokimi pełnomocnictwami swoich rządów do prowadzenia bardzo zasadniczych rozmów rozbrojeniowych. Rozmowy toczą się w zacisznej szwajcarskiej miejscowości, na neutralnym gruncie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia i obustronnej sympatii. Po turach oficjalnych pozostają panom jeszcze nieoficjalne godziny, które spędzają spacerując po uroczym szwajcarskim, neutralnym lasku. Spacerują latem, wiosną, jesienią i zimą: niezwykle elegancki, dystyngowany, znający języki Andriej Lwowicz Botwinnik i John Honeyman, po amerykańsku "luźny", z gumą do żucia w ustach, porannym joggingiem i wyjątkową naiwnością. Premiera tego przedstawienia miała miejsce 30 grudnia 1989 roku na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. Cieszyło się ono dużym powodzeniem przede wszystkim z powodu znakomitych kreacji aktorskich. Kazimierz Kaczor i Piotr Machalica inteligentnie, sprawnie, błyskotliwie, dowcipnie i z wielkim wdziękiem spacerują po lesie, prowadzą dialog tyleż dla świata znaczący, co nie mający żadnych praktycznych konsekwencji. Wersja telewizyjna była rejestrowana w plenerze odcinkami, w czasie prawdziwej wiosny, lata, jesieni i zimy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SPACER W LESIE
AutorLee Blesing
PrzekładMagdalena Ciesielska
2017.11.21 01:23:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor