Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WITAJ MAX, CZYLI RENOWACJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 07. 28

Tytułowy bohater sztuki ukończył 65 lat, i choć czuje się jeszcze w pełni sił, przeniesiony zostaje na emeryturę. Obrazu katastrofy dopełnia fakt, że opuszcza go żona, wiążąc się z młodszym mężczyzną. Max - broniąc się przed odsunięciem na margines, wepchnięciem "w starość" - poddaje się operacji plastycznej oraz kompleksowej kuracji odmładzającej. Młodzieńczy wygląd oznacza możliwość kontynuowania działalności zawodowej. Na dodatek Max zakochuje się w młodej kobiecie - a więc powrót do aktywnego życia jest pełny. No... prawie pełny. Młodość uzyskana w klinice okazuje się jedynie powierzchowną "renowacją" starej powłoki - Max w wersji "FL" ma kłopoty z tożsamością. Spiętrzając absurdalne sytuacje, Chesnot, z wdziękiem, upomina się o właściwe traktowanie osób tzw. trzeciego wieku - o umożliwienie im kontynuowania aktywnego życia. Autor cieszących się powodzeniem sztuk "Czarujący łajdak", "Panienki Madame Tiny", "Sąsiadka" - również i tą komedią próbuje nawiązać do najlepszych tradycji francuskiego bulwaru. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WITAJ MAX CZYLI RENOWACJA
AutorPierre Chesnot
PrzekładAndrzej Miłosz
2018.01.19 23:37:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor