Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRAT MARNOTRAWNY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1968
  • Premiera:
    1968. 01. 15
  • Czarno-biały, 77 min

Akcja spektaklu toczy się w pierwszej połowie XX wieku w Anglii w sferach bogatego mieszczaństwa. Algernon Moncrieff, stary kawaler i lekkoduch, postanawia zażartować ze swego przyjaciela Jacka Worthinga. Jack jest adoptowanym synem pana Cardew, który w testamencie uczynił go opiekunem swej wnuczki Cecylii Cardew. Algernon jedzie do wiejskiej posiadłości przyjaciela i Cecylii przedstawia się jako jego młodszy brat. Algernon zakochuje się w dziewczynie i postanawia ją poślubić. Jack jest zakochany w kuzynce Algernona - Gwendolinie Fairfax. Ciotka Gwendoliny nie zgadza się na ich małżeństwo z powodu niewiadomego pochodzenia Jacka. Jack nie zgadza się więc na małżeństwo Cecylii z Algernonem, chyba że Lady Bracknell zgodzi się na jego ślub z Gwendoliną. Gdy, dzięki zbiegowi okoliczności, okazuje się, iż Lady Bracknell jest ciotką Jacka, a Algernon prawdziwym bratem - obie pary pobierają się.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BRAT MARNOTRAWNY
AutorOscar Wilde
PrzekładCecylia Wojewoda

Patrz także:
schowaj

2020.12.03 00:38:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman