Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZBLIŻENIE

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2000
 • Premiera:
  2002. 03. 29
 • Barwny, 47 min

Za kanwę scenariusza "Zbliżenia" posłużyły autentyczne pamiętniki i relacje narkomanów - nosicieli wirusa HIV, którzy przebywali w ośrodku pomocy, prowadzonym przez księdza Arkadiusza Nowaka.
Trójka licealistów, a zarazem filmowców amatorów zamierza zrobić film na temat narkomanii. W jednym z ośrodków dla ludzi uzależnionych mają przeprowadzić rozmowy z pensjonariuszami, którzy wyrażą na to zgodę. Rozpoczyna się cykl zwierzeń młodych narkomanów przed kamerą. Zza każdej historii, nawet najkrótszej, wyłania się autentyczny dramat: rozbite rodziny, poczucie niezrozumienia i wyobcowania, alkoholizm, śmierć bliskiej osoby, świat brudnych interesów. Uwagę młodych filmowców najmocniej przykuwa relacja Belli, atrakcyjnej dziewczyny pod pozorami luzu i pewności siebie skrywającej tęsknotę za matką. Wywiady dobiegają końca. Między trójką przyjaciół dochodzi do konfliktu. Paweł, mający na koncie już kilka nagród na różnych festiwalach, chce zwierzenia Belli koniecznie umieścić w filmie. Dwoje jego współpracowników kategorycznie się temu sprzeciwia. Przecież obiecał Belli dyskrecję! Paweł wszakże, mimo rozterek sumienia, stawia na swoim. Po pokazie filmu na festiwalu, z sali projekcyjnej wychodzi zapłakana kobieta. Gratuluje Pawłowi i jego kolegom, a po chwili informuje ich, że jest matką Belli. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2001
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Wyróżnienie
  dla najlepszego filmu aktorskiego
 • 2001
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
2017.02.11 01:43:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency