Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWTÓRKA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2003
  • Premiera:
    2003. 12. 15
  • Barwny, 59 min

W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Staszek, jeden z byłych dysydentów, organizuje w więzieniu spotkanie dawnych internowanych, umieszczonych przed laty w jednej celi. Niektórzy zaproszeni przyjeżdżają z żonami, jeden - z synem. Spotkanie zapowiada się miło i interesująco. Jest przecież świetną okazją, by pogadać o dawnych czasach, powspominać, a także dowiedzieć się, co wydarzyło się w życiu kolegów w ciągu minionych z górą dwudziestu lat. Do tego sytuacja wydaje się dość niezwykła, zwłaszcza kiedy przybyłych do więzienia wita uroczyście jego dyrektor, opowiadając co zrobił, by mogli kilka godzin spędzić dokładnie w tej samej celi, w której osadzono ich w grudniu 1981 roku.
Nie wszyscy byli internowani skorzystali z zaproszenia. Obecni w celi są przekonani, że odrzucił je Jacek. Tymczasem on postanowił wraz żoną jechać samochodem, który jednak zepsuł się w drodze i teraz podróżują oboje pociągiem, licząc na to, że uda im się dojechać na czas. Oni także wspominają minione wydarzenia, bo - jak się okazuje - nie wszystko z przeszłości dotąd sobie wyjaśnili.
Tymczasem w celi niespodziewanie zjawia się Adam, o którym wszyscy zapomnieli, siedział bowiem wraz z nimi tylko dwa miesiące. Potem, jak myśleli, wyszedł na wolność. Okazuje się jednak, że nie wyszedł, lecz został przewieziony do więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, kiedy służba więzienna odnalazła aparat fotograficzny, który ukrywał. Teraz chce się dowiedzieć, kto doniósł na niego bezpiece.
Rocznicowe spotkanie zamienia się w bolesny rozrachunek z życiem, w niezbyt krzepiący bilans tego, co byłym opozycjonistom udało się osiągnąć, a w bilansie tym jakoś więcej jest strat niż zysków. Atmosfera zagęszcza się, gdy w celi pojawia się kapitan Gębski, były prześladowca dysydentów, którego Staszek dość niefortunnie także zaprosił. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 01:44:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski