Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIERSZE I KRAJOBRAZY

  • Widowisko telewizyjne
  • Rok produkcji:
    1984
  • Barwny, 45 min

W widowisku wykorzystano wiersze A.Asnyka, K.K.Baczyńskiego, T.Bujnickiego, J.Czechowicza, M.Czuchnowskiego, K.Iłłakowiczówny, J.Iwaszkiewicza, M.Jacoba, M.Jastruna, A.Lange, J.Liberta, J.Lechonia, B.Leśmiana, A.Mickiewicza, T.Micińskiego, B.Ostrowskiej, M.Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, St.Piętaka, L.Staffa, A.Słonimskiego, J.Słowackiego, J.Tuwima, St.Wyspiańskiego, K.Przerwy-Tetmajera, E.Zegadłowicza.Inscenizacja wierszy wybitnych poetów. W poezji znajdują odzwierciedlenie cykle przyrody, zmieniające się pory roku. Nastrój nostalgii, związany z przemijaniem czasu, podkreśla specjalnie komponowana muzyka. W spektaklu wzięli udział znakomici aktorzy krakowscy. Poezję śpiewaną prezentowali m. in. Jacek Wójcicki i Alicja Bienicewicz. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:46:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl