Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POŻEGNANIE Z MARIĄ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1966
  • Premiera:
    1966. 05. 16
  • Czarno-biały, 68 min

Adaptacja opowiadania Tadeusza Borowskiego. Bohater spektaklu Tadeusz, więzień obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, przypomina sobie chwile spędzone ze swoją narzeczoną Marią, która również jest więźniarką obozu. Wyobraża sobie, że pisze do niej list i rozmawia z nią. Wyobrażenia przekształcają się w rzeczywistość: rozmowy o poezji i miłości, życie w okupowanej Warszawie pełne wyrzeczeń i nielegalnych interesów, spotkania młodzieży, rozmowy o szczęściu i złu panującym dookoła. Tadeusz, siedząc w obozie, mimo otaczającego okrucieństwa, ma nadzieję, że nadejdzie dzień wolności. To marzenie trzyma go przy życiu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
U NAS W AUSCHWITZU
Opowiadanie
AutorTadeusz Borowski
Pierwowzór
POŻEGNANIE Z MARIĄ
Opowiadanie
AutorTadeusz Borowski

Patrz także:
schowaj

2020.02.12 00:12:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor