Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GODZINA SZCZYTU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1970
  • Premiera:
    1970. 10. 26
  • Czarno-biały, 73 min

Inżynier Krzysztof Maksymowicz, dyrektor biura projektów jest u szczytu życiowego powodzenia. Kariera rozwija się znakomicie. W rodzinie harmonia - czego chcieć więcej?
Jednak pewnego dnia idylla zostaje brutalnie zakłócona. Maksymowicz dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory na raka jelit i musi niezwłocznie poddać się operacji. W krótkim czasie dzielącym go od zabiegu postanawia rozliczyć swoje sprawy zawodowe i osobiste w dużym stopniu oparte na kłamstwie i obłudzie. Pozwala sobie na szczerość wobec współpracowników, decyduje się na rozwód z żoną, której zostawia mieszkanie, sprzedaje samochód, pieniądze przekazuje na studia córki. Gdy spala za sobą wszystkie mosty, dowiaduje się, że choroba jest niegroźna. Nie wie, co robić z darowanym czasem, musi wszystko zaczynać od nowa.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GODZINA SZCZYTU
Powieść
AutorJerzy Stefan Stawiński
W czołówce filmu nie ma wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza, ale nawiązanie do powieści jest oczywiste.

Patrz także:
schowaj

2021.01.25 00:07:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency