Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KSIĘŻYC ŚWIECI NIESZCZĘŚLIWYM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1988
  • Premiera:
    1988. 12. 05
  • Barwny, 124 min

Akcja spektaklu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w Connecticut. Phil Hogan mieszka na farmie razem z córką Josie. Jego synowie, nie widząc tu żadnej przyszłości, uciekli z farmy do miasta. Josie kocha Jima Tyrone'a, właściciela ich farmy. Bogaty sąsiad Hoganów proponuje Tyrone'owi odkupienie farmy. Phil oszukuje córkę, że Jim, wbrew danej obietnicy, chce sprzedać farmę Hoganowi i wyjechać do Nowego Jorku. Oboje knują intrygę, która ma zmusić Jima do małżeństwa z Josie. Wieczorem Josie spotyka się z Jimem. Przekonuje się, ze ojciec ją okłamał. Pijany Jim zwierza się, opowiada o śmierci matki - żyje w poczuciu winy. Następnego dnia Jim odchodzi - Josie wie, że się już nigdy nie spotkają.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KSIĘŻYC ŚWIECI NIESZCZĘŚLIWYM
AutorEugene O'Neill
PrzekładKrystyna Tarnowska
PrzekładTeodora Żukowska

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 01:47:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych