Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1992
 • Premiera:
  1992. 09. 14
 • Barwny, 84 min

Zaczęło się fatalnie. Choć zapoznawcze spotkanie zostało starannie zaaranżowane przez Anię i Żenię, Wiktor przyszedł za wcześnie. Zastał panią domu w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Dina potraktowała go dokładnie tak, jak na to sobie zasłużył. Zganiła za brak ogłady i niepunktualność, wypomniała mu wszelkie defekty powierzchowności: że za stary - aż czterdzieści cztery lata!, mocno łysiejący, znacznie niższy niż oczekiwane 180 centymetrów wzrostu, że przygarbiony. Nie chciała uwierzyć zapewnieniom, jakoby owe wypukłości na plecach były muskulaturą, owocem dźwigania ciężarów w młodości. Z podejrzliwością przyjęła zwierzenia Wiktora, iż źle sypia. A to dlaczego? Czyżby coś ukrywał? Wreszcie dała mu drugą szansę. Wyprosiła za próg na kwadrans, poprawiła urodę i rozpoczęła pierwszą randkę od nowa. Posadziła adoratora w fotelu, położyła na talerzu adaptera płytę z "Love Story", ugościła. Wina? Cukierka? Może jabłuszko?
Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa jest para mocno doświadczonych przez życie, rozpaczliwie szukających ciepła i zrozumienia dojrzałych ludzi - znakomite kreacje aktorskie Anny Seniuk i Jana Peszka. Nieśmiały, niezgrabny i zakompleksiony Wiktor, aptekarz po przejściach, był dwukrotnie żonaty. Dorosła córka z pierwszego małżeństwa nie utrzymuje żadnych kontaktów z ojcem. Dina, ciepła mimo pozorów oschłości blondynka z przeszłością, pewniej stąpa po ziemi. Ale i jej zabrakło szczęścia i stabilizacji. Jest rozwódką, matką piętnastoletniego syna. Próby założenia kolejnego związku nie powiodły się. Czy wizyta Wiktora daje szansę na odmianę losu?
Oboje mają podobne pragnienia. Mocno wierzą w możliwość przełamania tak długo trwającej złej passy, stworzenia prawdziwie serdecznych więzi z partnerem, rozpoczęcia nowego życia. Bez kłótni, bez awantur, bez kłamstw, bez zdrad, bez rozstań, bez rozwodów. Nareszcie bez rozwodów! Nastrój wieczornego spotkania zdaje się sprzyjać nadziejom na spełnienie marzeń. Jednak tak mocno deklarowana gotowość porozumienia się, szczerość wyznań i zapewnień, wzajemna fascynacja, zauroczenie, wreszcie - miłosna euforia - ustępują nagle miejsca tragikomicznej, burzliwej konfrontacji. Czy ledwo co zadzierżgnięty związek skruszy się, pęknie? Czy też przetrwa, choć w ułomnej, odległej od oczekiwań Diny i Wiktora formie? Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY
AutorSiemion Złotnikow
PrzekładAndrzej Wanat

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1993
  Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej-Nagroda za reżyserię
2017.02.11 01:47:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency