Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GORĄCY WIATR

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1990
  • Premiera:
    1990. 05. 06
  • Barwny, 69 min

Detektyw Filip Marlowe rozwiązuje zagadkę zabójstwa w barze, którego przypadkowo zostaje świadkiem. Na jego oczach ginie Waldo, zabójca spokojnie wychodzi z baru i odjeżdża samochodem ofiary. Marlowe postanawia pomóc śledztwie przybyłym funkcjonariuszom i nieświadomie wydaje na siebie wyrok śmierci. Skorumpowana policja sama chce ukierunkować śledztwo według swoich rozgrywek. Marlowe ostrzega przed policją Lolę, z którą Waldo umówiony był w barze. Zabójca z baru Al Tessilore pragnie zlikwidować Marlowe'a. Lola ratuje detektywowi życie, uderza Al Tessilore'a, który traci przytomność. Na miejsce zdarzenia przybywa policja. Poprzez przypadek i swoją dociekliwość Marlowe dowiaduje się, że zabity Waldo ukradł Loli perły oraz rachunki jej męża świadczące o tym, że ma kochankę. Mąż wynajął Lewantyńczyka by odebrał Waldiemu kompromitujące rachunki. Waldo zabił go i zażądał od Loli pieniędzy za perły. Umówiony z nią w barze zginął z rąk dawnego kumpla, na którego doniósł w przeszłości policji, przez co on przesiedział kilka lat w więzieniu za napad na bank. Policja odzyskuje perły kobiety i rachunki jej męża. Funkcjonariusz Cooper chce zabić Marlowe'a, ale dochodzi do ugody. Detektyw dostaje perły, które okazują się sztuczne. Akcja rozgrywa się podczas wiejącego bez przerwy gorącego kalifornijskiego wiatru, który potęguje emocje, nastroje i działa na odczucia ludzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GORĄCY WIATR
Opowiadanie
AutorRaymond Chandler
PrzekładMichał Ronikier
2017.02.11 01:47:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski