Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TERAZ NA CIEBIE ZAGŁADA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1987
  • Premiera:
    1988. 01. 20
  • 79 min

Spektakl, oparty na powieści Jerzego Andrzejewskiego, wykorzystuje biblijny motyw Kaina i Abla.
Na świat przyszła zagłada - panuje nędza i głód. Na opustoszałej ziemi żyje tylko Adam z żoną Chawą i dwoma synami Kainem i Ablem. Pewnego dnia Adam wyznaje synom prawdę o prapoczątku świata. Opowiada historię stworzenia świata przez Pana. Mówi o zjedzeniu owocu z zakazanego drzewa i ukaraniu ich przez wygnanie z raju. Abel zaczyna marzyć o odzyskaniu raju i po rozmowie z Panem wyrusza na jego poszukiwanie. Chawa opowiada Kainowi inną, swoją wersję prehistorii. Kain nie wierzy w istnienie Boga i raju. Jednak idzie za ukochanym bratem. Abel prosi, by wrócił - musi iść sam za głosem Pana. Kain z litościwej miłości popełnia zbrodnię - zabija brata.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TERAZ NA CIEBIE ZAGŁADA
Powieść
AutorJerzy Andrzejewski

Patrz także:
schowaj

2018.07.18 23:59:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych