Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLIK-KLAK

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1980
  • Premiera:
    1980. 05. 26
  • Barwny, 62 min

"Klik-klak" (druk w "Dialogu" w 1972), "Anioł na dworcu" (nagroda im. Piętaka w 1965) i "Derby w pałacu" - to trzy najpopularniejsze sztuki z bogatego dorobku współczesnego dramaturga, pisarza, współtwórcy słynnego STS-u, Jarosława Abramowa-Newerlego (ur. 1933). Wszystkie były wielokrotnie wystawiane na polskich scenach i cieszyły się ogromną popularnością. W telewizyjnej inscenizacji komedii "Klik-klak", nieco skondensowanej w porównaniu z wersją sceniczną, jedyną rolę żeńską reżyser Ryszard Ber powierzył Marii Malickiej, gwieździe przedwojennego teatru. Uwiarygodniło to dodatkowo perypetie bohaterki. Dama urodzona na początku stulecia rzeczywiście mogła być najpierw żoną przedwojennego pułkownika, potem sanacyjnego dyplomaty, a po wojnie wydać się za przedstawiciela władzy ludowej w randze wiceministra. Urocza starsza pani o romantycznym imieniu Kornelia zaprasza na uroczysty wieczór trzech byłych mężów. Zapewne pragnie troszkę zaimponować swojemu młodemu sublokatorowi, który nie jest jej obojętny. Tak się składa, że wyznaczona data spotkania jest jednocześnie dniem rocznicy jej kolejnych ślubów. A to stwarza naturalną okazję do wspomnień i rozrachunku z przeszłością. Chwile sentymentalnych wzruszeń i zadumy przeplatają się z momentami zabawnych spięć między uczestnikami wspólnej kolacji. Bezpretensjonalna komedia, świetne aktorstwo. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KLIK-KLAK
AutorJarosław Abramow-Newerly
2021.04.05 00:09:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl