Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LISTY MIŁOSNE NA BŁĘKITNYM PAPIERZE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1988
  • Premiera:
    1988. 12. 12
  • Barwny, 81 min

Ekranizacja teatralna sztuki "Listy miłosne na błękitnym papierze" w reżyserii Arnolda Weskera, który jest jednym z najpopularniejszych współczesnych dramaturgów angielskich. Spektakl opowiada o losach i wielkiej miłości Sonii i Wiktora Marsdenów. Wiktor jest profesorem sztuki i choruje na białaczkę. Sonia zajmuje się prowadzenia domu. To dramat psychologiczny o małżeństwie z 40- letnim stażem. To sztuka o przemijaniu, o miłości, która uczy oswajania się z myślami o śmierci. Została ukazana niezwykła miłość dwojga dojrzałych ludzi, ich zmaganie się z chorobą, problemy dnia codziennego, sztuka osiągania kompromisu małżeńskiego, ich marzenia i różnice charakterów. Siła uczucia i lekcja człowieczeństwa szczególnie wymowna jest w listach żony do męża, które mają ogromny ładunek emocjonalny i uczuciowy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LISTY MIŁOSNE NA BŁĘKITNYM PAPIERZE
AutorArnold Wesker
PrzekładKarol Jakubowicz
2021.09.27 00:19:31
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski