Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE MAM CI NIC DO POWIEDZENIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1984
  • Premiera:
    1985. 10. 17
  • Barwny, 57 min

Widowisko kryminalne zrealizowane na podstawie opowiadania Dorothy Leigh Sayers "Podejrzenie" (Suspicion). Jest to Teatr Sensacji Kobra z przymrużeniem oka, nie całkiem na serio, rodzaj zabawy psychologicznej, której efekty grożą jednak tragicznym finałem.
W małym miasteczku żyje para małżeńska, państwo Mummery: On - bardzo zakochany, Ona - piękna i rozkapryszona. W ich domu zjawia się nowa kucharka, pani Rebeka Sutton i właśnie wtedy... Stereotypowe pytanie - kto winien, a także obawa, czy uda się w porę zapobiec spodziewanemu morderstwu - znajdują niezupełnie typowe rozwiązanie w zakończeniu widowiska.
Teatr dla tych, którzy oprócz spektakli sensacyjnych serio, gdzie trup pada gęsto i pełno scen brutalnych i przerażających, uznają również inną odmianę Teatru Kobra - lżejszą, zabawną i przekorną. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PODEJRZENIE
Opowiadanie
AutorDorothy Leigh Sayers
PrzekładTadeusz Adrian Malanowski
2020.05.19 00:27:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman